AYDIN

Van’dan Cumhuriyet bayramı mesajları

AYDIN (İHA) – Van’ın merkez İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj …

Van’dan Cumhuriyet bayramı mesajları

AYDIN (İHA) – Van‘ın merkez İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Aydın, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazileri, minnetle yad ederek, “Milli mücadelenin bütün kahramanlarını, geçmişten günümüze vatan ve millet yolunda canını seve seve feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum” ifadeleri kullanıldı.

HMN

Başkan Tanış’tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

(Fotoğraflı)

VAN (İHA) – Van’ın Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

HMN

Başkan Akman’ın, ’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ mesajı

(Fotoğraflı)

VAN (İHA) – Van merkez Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 29 Ekim Cumhuriyeti Bayramı’nın 98’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Cumhuriyet’in çok büyük bedeller verilerek kurulduğunu söyleyen Başkan Akman, “Milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürü olan Cumhuriyet’in ilanı milletimizin tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile yapılan Kurtuluş Savaşı sonunda kazandığı, tarihindeki en büyük zaferlerden biridir. Bu anlamda Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden var oluşunun adıdır. Gazi Mustafa Kemal’in ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyet, geleceğimizin de en büyük güvencesidir. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. – VAN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL