MUĞLA

OPET Muğla Cup Four Cross’un ilk ayağı Fethiye’de yapıldı

FETHİYE, MUĞLA (AA) – Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından düzenlenen OPET Muğla Cup Four Cross’un ilk ayağı, Muğla’nın Fethiye …

OPET Muğla Cup Four Cross’un ilk ayağı Fethiye’de yapıldı

FETHİYE, MUĞLA (AA) – Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından düzenlenen OPET Muğla Cup Four Cross’un ilk ayağı, Muğla’nın Fethiye ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Muğla Valiliğinin destekleriyle Şehit Fethi Bey Parkı’nda gerçekleştirilen yarışa, 10 ülkeden 62 sporcu katıldı.

“City Mountainbike” formatıyla gerçekleştirilen organizasyonda, engellerle oluşturulan parkurda aynı anda dört sporcu dereceye girebilmek için mücadele etti.

Etkinlik sorumlusu Oğuzhan Soylu, gazetecilere, organizasyonun son 10 yıldır Avrupa’nın 25 marka şehrinde düzenlendiğini söyledi.

Yarışa Almanya’dan katılan Nils Obed Riecker, Türkiye’ye ilk kez geldiğini ve bu dönem Almanya’da havaların çok soğuk olduğunu dile getirerek, “Burada hava çok güzel. Bu havada bisiklet sürmek harika bir duygu. Yollar çok güzel. Burada çok eğlendim. Daha sonra kesinlikle tekrar Türkiye’ye geleceğim.” ifadelerini kullandı.

Fethiye etabında erkeklerde İsveçli Anton Olstam, kadınlarda ise Hollandalı Didi de Vries birinci oldu.

Yarışın ikinci etabı 31 Ekim’de Marmaris’te, son etabı ise 2 Kasım’da Bodrum’da yapılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL