İZMİR

İzmir, Cumhuriyetimizin 98. Kuruluş Yıl Dönümünü Coşkuyla Kutladı

İZMİR (Habermetre) – 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de büyük coşku ve gururla kutlandı. 29 Ekim günü ise …

İzmir, Cumhuriyetimizin 98. Kuruluş Yıl Dönümünü Coşkuyla Kutladı

İZMİR (Habermetre) – 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm Türkiye‘de olduğu gibi İzmir‘de de büyük coşku ve gururla kutlandı.

29 Ekim günü ise sabah saatlerinde hükümet konağında gerçekleştirilen tebrikat töreni ile devam eden kutlamalar kapsamında, Vali Köşger, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Ali Sivri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, il protokolünün bayram tebriklerini kabul etti.

Tebrikatın ardından Cumhuriyet Meydanı’nda hazırlanan tören alanına geçen Vali Köşger ve beraberindeki protokol üyeleri, tören aracı üzerinde, alanda buluşan ve 29 Ekim coşkusuna ortak olan İzmirlilerin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve şükranla andığını ifade eden Vali Köşger sözlerine şöyle devam etti:

Vali Köşger’in konuşmasının ardından öğrenciler tarafından ’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ temalı şiirler okundu. Bayraklı Halk Eğitim Merkezi Egem Derneği üyelerinin zeybek oyunları ile süren program, geçit töreni ile sona erdi.

Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıl dönümü dolayısıyla ilimizde düzenlenen kutlamalar, Vali Yavuz Selim Köşger ve eşi Fatma Köşger’in ev sahipliğinde, il protokolü ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni ile tamamlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL