MUĞLA

Büyükşehir’den 620 Milyonluk Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni

MUĞLA (Habermetre) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 620 Milyon TL değerindeki 14 projesinin toplu açılış …

Büyükşehir’den 620 Milyonluk Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni

MUĞLA (Habermetre) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 620 Milyon TL değerindeki 14 projesinin toplu açılış ve temel atma töreni için Muğla’ya geldi.

-Büyükşehir Belediyesi’nin toplu açılış ve temel atma töreninde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün Muğla’yı şeffaf bir şekilde yönettiğine dikkat çekti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapı, otogar, yeni sosyal alanlar, engelli ve yaşlılara yönelik projeler gibi birçok farklı çalışmanın temel atma ve toplu açılış töreni yapıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı açılış ve temel atma töreni Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün ev sahipliğinde Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi.

620 Milyon TL’lik yatırımın hayata geçirildiği toplu açılış ve temel atma törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak ve Seyit Torun, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, İYİ Parti Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe, CHP Muğla Milletvekilleri, CHP İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, STK Temsilcileri, Muhtarlar, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Gürün, “Büyükşehir olarak Muğla’ya 2014 yılından bu yana 2 Milyar 669 Milyon liralık yatırım yaptık”

Başkan Gürün, “Muğla kredi notu en büyük illerden bir tanesi”

Kılıçdaroğlu, “Başkan Gürün, Muğla’yı şeffaf bir şekilde yönetiyor”

620 Milyon TL değerindeki 14 projenin açılışı yapıldı

Konuşmaların ardından 620 Milyon TL maliyetindeki birbirinden değerli 14 yatırımın açılışı yapıldı. Açılışı yapılan projeler arasında Bodrum’un trafik sorununu büyük oranda çözecek olan ve Türkiye’de ilk kez bir otogarda elektrikli aracın şarj edilebildiği Bodrum Otogarı ve geçtiğimiz ay faaliyete başlayan ismini halkın belirlediği Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi dikkat çekti. Ayrıca 6. Ulusal Mimarlık Sergisi ve ödülleri kapsamında en iyi proje dalında birincilik ödülü alan Turgutreis Çağdaş Yaşam Merkezi ile Yağ Hali, Ula Kanalizasyon ve üst yapı, Kavaklıdere Kanalizasyon ve İçme Suyu Projeleri yatırımlarının açılışı yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Ayrıca Bodrum Kanalizasyon Hattı 2. Etap, Bodrum Atık Su Arıtma Tesisleri 2. Etap, Fethiye Kanalizasyon ve Atıksu Arıtma Tesisi 2. Etap ve Yatağan Altyapı projelerinin de temeli atıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL