İZMİR

4 gün önce doğum yapan öğretmen, koronavirüs nedeniyle Öğretmenler Günü’nde hayatını kaybetti

Kemalpaşa Lütfü Ürkmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde evli ve 18 aylık Melis adında bir kız çocuğu annesi olan okul öncesi öğretmeni …

4 gün önce doğum yapan öğretmen, koronavirüs nedeniyle Öğretmenler Günü’nde hayatını kaybetti

Kemalpaşa Lütfü Ürkmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nde evli ve 18 aylık Melis adında bir kız çocuğu annesi olan okul öncesi öğretmeni Nurseven Elbasan, ikinci çocuğuna hamileyken koronavirüse yakalandı.

BİR AY ÖNCE KORONA TEŞHİSİ KONULDU

1 ay önce koronavirüs testi pozitif çıkan 9 yıllık öğretmen Nurseven Elbasan, durumu ağırlaşınca İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Elbasan’ın sağlık durumu her geçen gün ağırlaştı.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE HAYATINI KAYBETTİ

10 Kasım’da entübe edilen Elbasan, geçen 20 Kasım’da 6.5 aylık hamileyken 2’nci çocuğunu dünyaya getirdi. Kız bebeğe ‘İnci’ ismi verildi. Umutlu bekleyiş sürerken, Öğretmenler Günü‘nde acı haber geldi. Kovid- 19 aşısı olmadığı öğrenilen Nurseven öğretmen 2’nci çocuğunun dünyaya gelmesinden 4 gün sonra 24 Kasım’da koronavirüsten yaşamını yitirdi.

Elbasan’ın ölümü, eşi Taner Elbasan (35), yakınları ve eğitim camiasını üzüntüye boğdu. Elbasan, aynı gün Pınarbaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Demirören Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL